All Match Results 28-10-17

All Match Results 28-10-17

Algeria – Ligue 1
FT USM Blida 1:2 MC Alger
FT NA Hussein Dey 1:1 USM Bel Abbes
FT USM Alger 4:0 CR Belouizdad
FT JS Saoura 4:2 DRB Tadjenanet
Argentina – Superliga
FT Banfield 1:1 Colon
FT Argentinos Juniors 3:2 Arsenal Sarandi
FT Union 2:0 Godoy Cruz
FT Huracan 4:0 Lanus
FT San Martin San Juan 1:0 Estudiantes
FT Atletico Tucuman 3:1 Racing Club
Argentina – Primera B Nacional
FT Ferro Carril Oeste 2:0 Flandria
FT Sarmiento 1:0 Deportivo Riestra
FT Atletico Rafaela 0:0 Nueva Chicago
FT Independiente Rivadavia 0:3 Agropecuario
FT Club Atletico Mitre 1:0 Almagro
FT Quilmes 0:0 Sportivo Estudiantes
FT All Boys 1:0 Instituto
FT Brown de Adrogue 1:2 Guillermo Brown
FT Villa Dalmine 2:0 Los Andes
FT Deportivo Moron 1:1 San Martin de Tucuman
Argentina – Primera B Metropolitana
FT Atlanta 2:0 CA Defensores de Belgrano
FT Colegiales 3:3 Sacachispas FC
FT Comunicaciones 0:3 CA Fenix
FT Deportivo Espanol 2:2 CA Talleres Remedios de Escalada
Australia – A-League
FT Wellington Phoenix 3:3 Brisbane Roar FC
FT Adelaide United 0:2 Melbourne City FC
Austria – Bundesliga
FT Rapid Wien 1:0 Admira Moedling
FT Salzburg 2:0 Altach
FT Mattersburg 1:1 SKN St. Poelten
FT LASK 2:2 Austria Wien
Azerbaijan – Premier League
FT Keshla 0:2 FC Kapaz
FT Zira 2:1 FK Qabala
Belarus – Premier League
FT FK Slutsk 2:0 Krumkachy Minsk
FT Gomel 0:0 FK Gorodeya
FT Isloch 1:5 Dinamo Minsk
FT BATE Borisov 1:1 Naftan Novopolotsk
Belgium – First Division A
FT Eupen 2:3 Anderlecht
FT Zulte-Waregem 2:1 KV Mechelen
FT Lokeren 0:3 Oostende
FT Kortrijk 0:0 Genk
Belgium – First Division B 1st Stage
FT Westerlo 0:1 Lierse
FT Oud-Heverlee 1:0 Union St.-Gilloise
Bolivia – Primera Division – Clausura Adecuacion
FT Universitario 1:0 Oriente Petrolero
Bosnia-Herzegovina – Premier League
FT FK Krupa 3:0 Vitez
FT Radnik Bijeljina 1:0 Sloboda Tuzla
FT Zeljeznicar 2:0 FK Mladost Doboj Kakanj
FT Borac Banja Luka 1:0 GOSK Gabela
Brazil – Serie A
FT Sao Paulo 2:1 Santos FC
FT Flamengo 0:0 Vasco da Gama
Brazil – Serie B
FT Oeste FC 1:0 Brasil de Pelotas
FT Paysandu 1:0 Criciuma
FT Boa Esporte Clube 2:2 America MG
FT ABC 3:0 Londrina EC
FT Santa Cruz 0:0 Luverdense
FT Internacional 0:1 Ceara
FT Goias 1:1 Guarani
Bulgaria – First Professional League
FT PFC CSKA-Sofia 1:0 Slavia Sofia
International – CAF Champions League Final Stage
FT Al Ahly 1:1 Wydad Casablanca
Chile – Primera Division Torneo de Transicion
FT Deportes Temuco 1:0 Colo Colo
FT Palestino 0:1 Huachipato
FT Union Espanola 4:2 Deportes Iquique
China – China League
FT Xinjiang Tianshan 1:4 Nei Mongol Zhongyou FC
FT Beijing Renhe 2:1 Hangzhou Greentown
FT Shenzhen FC 0:0 Shanghai Shenxin
FT Shijiazhuang Ever Bright 1:1 Dalian Transcendence
FT Wuhan Zall 1:0 Yunnan Lijiang
FT Dalian Yifang 0:1 Baoding Yingli Yitong
FT Qingdao Huanghai 1:2 Meizhou Hakka
FT Zhejiang Yiteng 3:1 Beijing BG
Colombia – Primera A Clausura
FT Patriotas 2:0 Alianza Petrolera
Pst Deportivo Pasto -:- Atletico Huila
Costa Rica – Primera Division Apertura
FT Deportiva Carmelita 1:4 AD Municipal Liberia
FT Universidad de Costa Rica 1:1 Limon
Croatia – 1. Division
FT Dinamo Zagreb 3:1 Rijeka
FT Osijek 3:0 NK Lokomotiva
Cyprus – 1. Division
FT Ethnikos Achnas 1:1 APOEL Nicosia
FT Omonia Nicosia 1:1 Anorthosis
FT Alki Oroklinis 0:1 AEK Larnaca
Czech Republic – 1. Division
FT FC Zbrojovka Brno 0:0 Dukla Praha
FT Sigma Olomouc 1:0 Teplice
FT Slovan Liberec 4:1 Jablonec
FT Bohemians 1905 1:1 Zlin
Czech Republic – FNL
FT Pardubice 3:2 FK Varnsdorf
FT Trinec 1:0 Zizkov
FT FK MAS Taborsko 0:0 SK Dynamo Ceske Budejovice
FT Opava 5:1 Olympia Prague
Denmark – 3F Ligaen
FT Broendby 6:0 VSK Aarhus
FT Vejle Boldklub 1:5 Ballerup-Skovlunde
Denmark – Superligaen
FT FC Helsingoer 2:0 Silkeborg
Denmark – 2. Division Grp. 1
FT Broenshoej 2:1 Hilleroed
FT Hvidovre 5:0 Frem
FT Skovshoved 0:1 B 93
FT Naestved 1:1 AB
Denmark – 2. Division Grp. 2
FT Marienlyst 0:0 Greve
FT Dalum 0:2 HIK
FT Middelfart G og BK 4:0 Naesby
FT Avarta 1:1 Kolding IF
Denmark – 2. Division Grp. 3
FT VSK Aarhus 2:2 Ringkoebing
FT IF Lyseng 1:1 Kjellerup
FT Aarhus Fremad 0:2 Jammerbugt FC
FT Odder IGF 2:3 FC Sydvest 05
Ecuador – Serie A – Clausura
FT Fuerza Amarilla SC 2:0 Deportivo Cuenca
FT Independiente del Valle 2:2 El Nacional
FT Barcelona SC 2:0 LDU de Quito
Egypt – Premier League
FT Petrojet 2:0 Al Nasr
England – Premier League
FT Manchester United 1:0 Tottenham Hotspur
FT Arsenal 2:1 Swansea City
FT Crystal Palace 2:2 West Ham United
FT Liverpool 3:0 Huddersfield Town
FT Watford 0:1 Stoke City
FT West Bromwich Albion 2:3 Manchester City
FT AFC Bournemouth 0:1 Chelsea
England – WSL
FT Bristol City WFC 0:5 Reading FC
FT Sunderland 1:4 Liverpool
England – Championship
FT Sheffield Wednesday 1:1 Barnsley
FT Burton Albion 1:2 Ipswich Town
FT Cardiff City 0:0 Millwall
FT Fulham 1:1 Bolton Wanderers
FT Norwich City 1:2 Derby County
FT Preston North End 2:3 Brentford
FT Queens Park Rangers 2:1 Wolverhampton Wanderers
FT Reading 0:2 Middlesbrough
FT Sunderland 1:2 Bristol City
FT Hull City 2:3 Nottingham Forest
England – League 1
FT Northampton Town 1:0 Blackpool
FT Bury 0:1 Doncaster Rovers
FT Charlton Athletic 1:0 AFC Wimbledon
FT Fleetwood Town 2:0 Oxford United
FT Oldham Athletic 2:3 Scunthorpe United
FT Peterborough United 1:0 Shrewsbury Town
FT Plymouth Argyle 1:1 Rochdale
FT Portsmouth 0:1 Bradford City
FT Rotherham United 1:3 Gillingham
FT Walsall 0:1 Southend United
FT Wigan Athletic 0:0 Blackburn Rovers
FT Bristol Rovers 2:0 Milton Keynes Dons
England – League 2
FT Accrington Stanley 4:1 Barnet
FT Chesterfield 2:2 Carlisle United
FT Colchester United 3:1 Crewe Alexandra
FT Forest Green Rovers 2:0 Morecambe
FT Grimsby Town 0:0 Cambridge United
FT Luton Town 0:3 Coventry City
FT Mansfield Town 1:1 Exeter City
FT Port Vale 0:3 Swindon Town
FT Wycombe Wanderers 3:3 Cheltenham Town
FT Yeovil Town 3:0 Stevenage
FT Lincoln City 0:0 Crawley Town
FT Notts County 3:0 Newport County
England – National League
FT Boreham Wood 2:2 Bromley
FT Gateshead FC 0:0 Dover
FT Macclesfield Town 1:2 Eastleigh
FT Maidenhead United 1:1 Dagenham & Redbridge
FT Maidstone 1:0 Chester FC
FT Solihull Moors 0:4 AFC Fylde
FT Sutton United 0:0 Ebbsfleet United
FT Torquay United 0:2 Hartlepool United
FT Tranmere Rovers 4:2 FC Halifax Town
FT Woking 2:3 Guiseley
FT Barrow 3:1 Aldershot Town
FT Wrexham 2:2 Leyton Orient
England – National League North
FT Bradford PA 1:2 Salford City
FT Telford 1:1 Southport
FT Alfreton Town 1:2 Harrogate
FT Blyth Spartans 3:1 Darlington
FT Boston United 2:3 Brackley Town
FT FC United of Manchester 2:1 Nuneaton Town
FT Gainsborough 1:0 Curzon
FT Leamington 3:0 North Ferriby United
FT Spennymoor Town FC 1:0 Chorley
FT Stockport 1:2 Kidderminster Harriers
FT York City 2:3 Tamworth
England – National League South
FT Braintree Town 1:3 Havant and Waterlooville
FT Chippenham Town 3:2 Chelmsford
FT Dartford 2:1 St.Albans
FT East Thurrock United 0:1 Hemel Hempstead
FT Hampton & Richmond 3:1 Bath City
FT Hungerford Town 0:1 Eastbourne Borough
FT Oxford City 1:1 Concord Rangers
FT Poole Town FC 0:3 Gloucester City
FT Truro City 1:1 Bognor Regis Town
FT Welling United 1:2 Wealdstone
FT Weston Super Mare 1:0 Whitehawk
Estonia – Meistriliiga
FT Tulevik Viljandi 1:3 Nomme JK Kalju
Cnc Paernu Linnameeskond -:- FCI Tallinn
FT JK Sillamae Kalev 1:3 Paide Linnameeskond
FT Parnu JK Vaprus 1:4 FCI Tallinn
FT Flora Tallinn 2:0 Tammeka
Macedonia – Prva Liga
FT Renova 3:1 FC Academy Pandev
Finland – Veikkausliiga
FT HJK 2:3 RoPS
FT IFK Mariehamn 0:1 Ilves
FT JJK 2:0 VPS
FT PS Kemi 1:3 KuPS
FT SJK 5:0 FC Inter
FT FC Lahti 2:1 HIFK
France – Division 1
FT Rodez Aveyron 1:1 ASJ Soyaux
FT Paris FC 1:2 Montpellier
FT Olympique Lyonnais 6:0 Lille
France – Ligue 1
FT Bordeaux 0:2 Monaco
FT Caen 1:0 Troyes
FT Dijon 1:0 Nantes
FT Guingamp 1:1 Amiens
FT Montpellier 0:1 Rennes
FT Strasbourg 2:2 Angers
France – Ligue 2
FT Clermont Foot 1:1 AC Ajaccio
FT Lorient 2:0 Tours
FT Reims 3:0 Nancy
FT Valenciennes 1:2 Nimes
France – National
FT Dunkerque 1:3 Rodez
FT Red Star 3:1 Concarneau
Georgia – Erovnuli Liga
FT Samtredia 0:2 Saburtalo
FT Dila Gori 1:0 Torpedo Kutaisi
FT Chikhura 1:3 Dinamo Tbilisi
Germany – 1. Bundesliga
FT Hoffenheim 1:3 Borussia Moenchengladbach
FT Hertha Berlin 2:1 Hamburger SV
FT Schalke 04 1:1 Wolfsburg
FT Bayer Leverkusen 2:1 FC Cologne
FT Hannover 96 4:2 Borussia Dortmund
FT Bayern Munich 2:0 RasenBallsport Leipzig
Germany – 2. Bundesliga
FT Darmstadt 1:1 Holstein Kiel
FT Greuther Fuerth 2:1 Sandhausen
FT Jahn Regensburg 3:1 Kaiserslautern
Germany – 3. Liga
FT Aalen 1:0 Werder Bremen II
FT Sportfreunde Lotte 0:2 Sonnenhof Grossaspach
FT Hallescher FC 2:0 Meppen
FT Osnabrueck 4:0 FSV Zwickau
FT Carl Zeiss Jena 3:1 Paderborn
FT Fortuna Koeln 2:1 Wuerzburger Kickers
Germany – Regionalliga Bayern
FT Nuernberg II 5:0 FC Unterfoehring
FT Burghausen 2:5 TSV Buchbach
FT SpVgg Bayreuth 0:3 SV Schalding-Heining
FT Augsburg II 2:2 SV Seligenporten
FT FC Pipinsried 2:5 Ingolstadt II
FT VfB Eichstаеtt 2:1 VfR Garching
FT FC Schweinfurt 2:0 Greuther Fuerth II
Germany – Regionalliga North
Pst Altonaer FC 93 -:- Eutin 08
FT SC Weiche Flensburg 1:0 SV Drochtersen/Assel
FT Eintracht Braunschweig II 2:2 Wolfsburg II
Pst FC Hansa Lueneburg -:- Hannover 96 II
FT FC Germania Egestorf-Langreder 3:0 VfV Hildesheim
Germany – Regionalliga Northeast
FT BSG Chemie Leipzig 1:1 VSG Altglienicke
FT FC Oberlausitz Neugersdorf 2:3 FC Viktoria 1889 Berlin
FT VfB Auerbach 2:2 Babelsberg
FT Energie Cottbus 2:0 FSV Luckenwalde
Germany – Regionalliga Southwest
FT Kickers Offenbach 1:2 Saarbruecken
FT SV Roechling 0:2 Mainz 05 II
FT Ulm 0:0 FCA Walldorf
Germany – Regionalliga West
FT SC Wiedenbrueck 2:0 Wuppertal
FT Borussia Moenchengladbach II 0:3 SC Verl
FT Westfalia Rhynern 1:8 SV Roedinghausen
FT Wattenscheid 0:2 Viktoria Koeln 1904
FT FC Wegberg-Beeck 1:3 Alemannia Aachen
FT RW Essen 1:1 Oberhausen
FT Bonner SC 3:0 TuS Erndtebrueck
FT FC Koeln II 3:1 Fortuna Duesseldorf II
FT KFC Uerdingen 1:0 Borussia Dortmund II
Greece – Super League
FT AE Larissa 1:0 Levadiakos
FT PAS Giannina 2:1 AOK Kerkyra
FT Panathinaikos 1:0 Olympiacos
Greece – Football League
FT Aris Thessaloniki FC 5:0 Aiginiakos FC
Hungary – NB I
FT Balmazujvaros 0:3 Budapest Honved
FT Ujpest 2:2 Videoton FC
FT Mezokovesd SE 0:1 Ferencvaros
FT Debrecen 3:2 Paksi SE
FT Haladas 0:3 Diosgyori VTK
FT Puskas FC Academy 0:0 Vasas Budapest
Indonesia – Liga 1
FT Gresik United 0:3 PS TNI
FT Semen Padang 3:1 Perseru Serui
FT Pusamania Borneo 1:2 Persija Jakarta
Israel – Ligat HaAl
FT Bnei Sakhnin 0:0 Maccabi Netanya
FT Hapoel Haifa 2:0 Hapoel Raanana
FT Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1:0 Maccabi Haifa
FT Beitar Jerusalem 2:0 Hapoel Ashkelon
Italy – Serie A
FT AC Milan 0:2 Juventus
FT Roma 1:0 Bologna
Italy – Serie B
FT Bari 3:0 Ascoli Picchio FC 1898
FT Cesena 2:2 Novara
FT Cremonese 3:3 Perugia
FT Palermo 2:0 Entella
FT Pescara 0:3 Brescia
FT Salernitana 2:1 Empoli
FT Spezia 0:0 Cittadella
FT Venezia 1:1 Frosinone
Italy – Serie C Grp. B
FT Triestina 1:1 Santarcangelo
Italy – Serie C Grp. C
FT Paganese 0:1 Monopoli
FT Sicula Leonzio 2:0 Akragas
FT Siracusa Calcio 1:0 Virtus Francavilla
FT Bisceglie 0:3 Trapani
FT Catanzaro 0:0 Fidelis Andria
FT Juve Stabia 1:0 Rende
FT Racing Fondi 0:0 Casertana
FT Reggina 2:1 Catania
Japan – J. League 2
FT Tokushima Vortis 2:3 Mito Hollyhock
FT Roasso Kumamoto 0:2 V-Varen Nagasaki
FT Oita Trinita 1:2 JEF United Chiba
FT Tokyo Verdy 0:0 Avispa Fukuoka
FT Kyoto Sanga FC 2:2 Yokohama FC
Jordan – Premier League
FT That Ras 0:1 Al-Hussein SC
FT Aqaba 1:1 Al-Yarmouk
FT Al-Ahly 1:2 Al-Wehdat
Kazakhstan – Premier League
FT Atyrau 3:2 Taraz
FT Shakhter Karagandy 1:1 Tobol Kostanay
FT Okzhetpes Kokshetau 1:2 Irtysh Pavlodar
FT Aktobe 2:0 Ordabasy Shymkent
FT FC Astana 0:2 Kairat Almaty
FT Akzhaiyk Uralsk 0:0 Kaisar Kyzylorda
Latvia – Virsliga
FT Riga FC 2:2 FK Jelgava
Cnc FS Metta/LU -:- SK Babite
FT FK Spartaks 2:0 FK Liepaja
FT RFS 2:4 Ventspils
Lithuania – A Lyga Qualification
FT Banga Gargzdai 1:2 Stumbras Kaunas
Malaysia – Super Liga
FT Kedah 0:0 Johor Darul Ta’zim FC
FT Selangor Pkns FC 2:4 Felda United FC
FT Melaka United 1:3 Kelantan
FT Pulau Pinang 1:3 Selangor
FT Pahang 1:1 Perak
FT Sarawak FA 0:0 PBDKT T-Team FC
Mexico – Liga MX Apertura
FT Puebla 3:0 Pumas
Moldova – National Division
FT Dacia Chisinau 2:2 FC Spicul Chiscareni
FT FC Zaria 3:0 Zimbru
FT FC Sheriff 1:1 FC Sfintul Gheorghe
Montenegro – 1. CFL
FT FK Iskra 0:0 Petrovac
FT Kom 2:1 Mladost Podgorica
FT Decic Tuzi 0:0 Rudar Pljevlja
FT Sutjeska 1:0 Zeta
FT Buducnost Podgorica 4:1 Grbalj Radanovici
Morocco – Botola Pro
FT FUS Rabat 2:0 Racing de Casablanca
FT Chabab Atlas Khenifra 0:1 OCK Khouribga
Pst Wydad Casablanca -:- Chabab Rif Al Hoceima
Pst Wydad Casablanca -:- Racing de Casablanca
Pst Rapide Club Oued Zem -:- OCK Khouribga
Pst Olympic Club de Safi -:- Ittihad Tanger
Pst MAT Tetouan -:- Chabab Rif Al Hoceima
Pst Chabab Atlas Khenifra -:- KACM
Pst Difaa El Jadida -:- RSB Berkane
Pst FUS Rabat -:- Raja Casablanca
Pst Hassania Agadir -:- FAR Rabat
FT Hassania Agadir 1:1 KACM
Netherlands – Eredivisie
FT Heracles 3:0 VVV-Venlo
FT Roda JC Kerkrade 1:1 Feyenoord
FT Willem II 1:3 Ajax
FT PEC Zwolle 2:0 ADO Den Haag
N. Ireland – Premiership
FT Ballymena United 3:3 Warrenpoint Town
FT Carrick Rangers 0:2 Glenavon
FT Coleraine 3:0 Glentoran
FT Dungannon Swifts 0:4 Cliftonville
FT Linfield 2:0 Ards
Norway – Eliteserien
FT FK Haugesund 2:3 Brann
Norway – Toppserien
FT LSK Kvinner 3:2 Stabaek
FT Medkila 1:3 Kolbotn
FT Roea 0:1 Klepp
FT Trondheims-Oern 1:3 Avaldsnes
FT Grand Bodoe 2:3 Vaalerenga
FT Arna-Bjoernar 2:0 Sandviken
Paraguay – Division Profesional – Clausura
FT General Diaz 0:2 Libertad
Peru – Primera Division – Clausura
FT Ayacucho FC 0:1 Union Comercio
FT FBC Melgar 2:0 Universitario de Deportes
FT Universidad San Martin 1:4 Deportivo Municipal
Poland – Ekstraklasa
FT Piast Gliwice 2:1 Wisla Plock
FT Cracovia 1:1 Termalica Nieciecza
FT Sandecja Nowy Sacz 1:2 Gornik Zabrze
Poland – 1. Division
FT Gornik Leczna 0:1 Puszcza Niepolomice
Pst Stomil Olsztyn -:- Wigry Suwalki
FT Pogon Siedlce 2:3 Miedz Legnica
FT GKS Tychy 71 1:0 GKS Katowice
FT Bytovia Bytow 0:0 Stal Mielec
FT Olimpia Grudziadz 1:2 Rakow Czestochowa
Poland – 2. Division
FT KS Legionovia Legionowo 0:2 GKS Jastrzebie
FT Garbarnia 1:1 Olimpia Elblag
FT Siarka Tarnobrzeg 0:1 Lodzki KS
FT Rozwoj Katowice 0:1 Znicz Pruszkow
FT Gwardia Koszalin 2:0 Blekitni Stargard
FT Wisla Pulawy 5:2 GKS Belchatow
FT ROW Rybnik 1964 1:0 Stal Stalowa Wola
FT MKS Kluczbork 2:2 Gryf Wejherowo
Portugal – Primeira Liga
FT Maritimo 2:0 Tondela
FT Belenenses 3:0 Moreirense
FT Boavista 0:3 FC Porto
Portugal – Segunda Liga
FT Gil Vicente 4:0 Benfica B
FT Real SC 1:3 Braga B
FT Vitoria de Guimaraes B 1:2 Famalicao
FT Academica 4:1 Arouca
Romania – Liga I
FT FC Voluntari 0:0 Juventus Bucuresti
FT ACS Poli Timisoara 2:1 Astra Giurgiu
Russia – Premier League
FT FC Rostov 2:2 Spartak Moscow
Russia – National Football League
FT Khimki 2:1 Kuban Krasnodar
Russia – PFL Zone Center
FT Zorky Krasnogorsk 1:1 Energomash Belgorod
FT Khimik Novomoskovsk 3:0 Kaluga
FT Ararat Moscow 2:0 Saturn Ramenskoye
FT Dinamo Briansk 2:0 Metalurg Lypetsk
Cnc Zenit Penza -:- Yunost Moscow
FT Zenit Penza 1:0 FC Rotor Volgograd II
FT FC Ryazan 0:1 Strogino
Russia – PFL Zone South
FT Akademia Rostov 3:0 Angusht Nazran
FT Anzhi Makhachkala II 0:1 Druzhba
FT Kuban Krasnodar II 3:0 Spartak Vladikavkaz
FT Dinamo Stavropol 0:0 Legion Dynamo
Cnc FC Rotor Volgograd II -:- SKA Rostov
FT Chernomorets Novorossiysk 2:1 Mashuk-KMV
FT Afips Afipsky 2:1 FC Krasnodar II
Russia – PFL Zone Ural-Povolzhye
FT Ural II 2:3 Lada Togliati
FT FC Orenburg II 0:1 Volga Ulyanovsk
FT Krylya Sovetov Samara II 0:2 Zenit Izhevsk
Cnc Akademiya Togliati -:- Zenit Izhevsk
Cnc Dinamo Kirov -:- Neftekhimik
FT KamAZ 1:0 NoSta
FT Mordovya 3:0 FC Chelyabinsk
FT Syzran-2003 2:1 Anzhi-Junior Zelenodolsk
Russia – PFL Zone West
FT Dinamo St Petersburg II 0:2 Chertanovo Moscow
FT Spartak Kostroma 4:1 Znamya
FT Veles Moscow 2:1 Luki-Energiya
FT FC Dolgoprudny 4:1 Kolomna
FT Tekstilshchik 0:0 Murom
Scotland – Premiership
FT Hearts 1:3 Rangers
FT Aberdeen 2:1 Ross County
FT Celtic 1:1 Kilmarnock
FT Dundee FC 1:3 Hamilton Academical
FT Partick Thistle 1:0 St.Johnstone
FT Motherwell 0:1 Hibernian
Scotland – Championship
FT Dumbarton 0:2 Dundee United
FT Inverness CT 1:0 Dunfermline Athletic
FT Livingston 3:2 Brechin City
FT Queen of South 4:2 Falkirk
FT St. Mirren 2:2 Greenock Morton
Scotland – League One
FT Airdrieonians 2:2 Albion Rovers
FT Ayr United 2:0 Stranraer
FT East Fife 3:1 Arbroath
FT Forfar Athletic 1:1 Raith Rovers
FT Queen’s Park 0:4 Alloa Athletic
Scotland – League Two
FT Berwick Rangers 1:0 Cowdenbeath
FT Clyde 2:4 Elgin City
FT Montrose 1:0 Edinburgh City
FT Peterhead 1:0 Annan Athletic
FT Stirling Albion 1:2 Stenhousemuir
Serbia – Super Liga
FT Rad Beograd 0:3 Vojvodina
Singapore – S.League
FT Tampines Rovers FC 3:0 Young Lions
Slovakia – Super Liga
FT Zilina 2:0 Zlate Moravce
FT Zemplin Michalovce 2:1 Zeleziarne Podbrezova
FT Slovan Bratislava 2:2 FK Senica
FT Nitra 2:0 Tatran Presov
FT Ruzomberok 1:1 DAC 1904 Dunajska Streda
Slovenia – Prva Liga
FT Ankaran Hrvatini 1:1 NK Krsko
FT ND Triglav 0:2 NK Celje
FT Domzale 0:1 Maribor
South Korea – K. League Classic
FT FC Seoul 3:0 Ulsan Hyundai
FT Sangju Sangmu 0:0 Jeonnam Dragons
FT Pohang Steelers 1:2 Daegu FC
Spain – Primera Division
FT Alaves 1:2 Valencia
FT Atletico Madrid 1:1 Villarreal
FT Athletic Bilbao 0:2 Barcelona
FT Sevilla 2:1 Leganes
Spain – Segunda Division
FT Lugo 1:0 Gimnastic
FT Albacete 0:0 Huesca
FT Cadiz 0:0 Rayo Vallecano
FT Sporting Gijon 2:0 Almeria
Spain – Segunda B Grp. I
FT Valladolid B 1:1 Toledo
FT Coruxo F.C. 1:1 Gimnastica Segoviana
FT Racing de Ferrol 0:3 Celta Vigo B
FT CF Talavera de la Reina 1:0 Navalcarnero
FT Real Madrid Castilla 1:1 Atletico Madrid B
Spain – Segunda B Grp. II
FT SD Leioa 1:0 Athletic Bilbao B
FT CD Vitoria 1:1 Izarra
FT CD Lealtad 0:0 SD Gernika
FT SD Amorebieta 1:0 Racing Santander
FT Barakaldo 2:0 Pena Sport
FT Logrones 3:1 Real Sociedad B
Spain – Segunda B Grp. III
FT Ontinyent 1:0 Badalona
FT SD Formentera 1:1 Mallorca
FT Atletico Saguntino 2:1 Deportivo Aragon
FT Llagostera 0:2 Sabadell
FT Alcoyano 3:1 UE Olot
Spain – Segunda B Grp. IV
FT Recreativo Huelva 0:1 UCAM Murcia
FT Ecija 2:1 Villanovense
FT Extremadura 1:0 Futbol Club Jumilla
Sweden – Allsvenskan
FT Oestersunds FK 4:1 Elfsborg
FT Halmstads BK 1:1 AFC Eskilstuna
Sweden – Superettan
FT Dalkurd FF 1:0 GAIS
FT Varbergs BoIS FC 3:0 Aatvidaberg
Switzerland – Super League
FT Lausanne 1:3 Thun
FT FC Zuerich 0:0 Basel
Switzerland – Challenge League
FT FC Rapperswil-Jona 1:1 Chiasso
FT Schaffhausen 4:1 Aarau
Tunisia – Ligue I
FT US Monastir 3:0 Zarzis
Turkey – Super Lig
FT Genclerbirligi 0:1 Yeni Malatyaspor
FT Istanbul Basaksehir 2:1 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
FT Alanyaspor 1:2 Besiktas
Turkey – 1. Lig
FT Balikesirspor 4:1 Adanaspor
FT Altinordu 0:0 Eskisehirspor
U.A.E. – Arabian Gulf League
FT Ajman 3:2 Emirates Club
FT Al-Ain 3:3 Sharjah Cultural Club
Ukraine – Premier League
FT Shakhtar Donetsk 1:1 Stal Kamianske
Uruguay – Primera Division Clausura
Pst Montevideo Wanderers -:- Cerro
Pst Nacional -:- Boston River
Pst Fenix -:- Liverpool FC
Pst Rampla Juniors -:- El Tanque Sisley
Pst Defensor Sporting -:- Racing
Pst Sud America -:- Club Atletico Penarol
Pst Juventud de las Piedras -:- River Plate
Pst Danubio -:- Plaza Colonia
USA – USL Playoff
FT Swope Park Rangers 1:0 Sacramento Republic FC
Vietnam – V-League
FT Khanh Hoa Nha Trang 1:1 Song Lam Nghe An
FT Than Quang Ninh 1:0 Hai Phong
FT Dong Tam Long An 0:2 FLC Thanh Hoa
Wales – Premier League
FT Llandudno FC 2:1 Newtown
FT Prestatyn Town FC 1:2 Aberystwyth
FT TNS 2:1 Cardiff Met University
FT Carmarthen 0:1 Bala Town
International – World Cup U17 Final Stage
FT Brazil U17 2:0 Mali U17
FT England U17 5:2 Spain U17
Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

October 2017
M T W T F S S
« Sep   Nov »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Skip to toolbar