Results of all matches played yesterday: 01-09-17

Results of all matches played yesterday: 01-09-17

Argentina – Cup
FT Racing Club 2:4 Olimpo
AP Talleres 3:5 Gimnasia Mendoza
Belgium – First Division B 1st Stage
FT Roeselare 0:4 KFCO Beerschot-Wilrijk
International – Club Friendlies
FT Real Sociedad 1:2 Alaves
FT Sporting Charleroi 5:3 Valenciennes
FT Angers 2:1 Chateauroux
FT Troyes 0:0 Paris FC
FT SG Treis/Allendorf 0:13 Eintracht Frankfurt
FT Werder Bremen 2:0 Korona Kielce
FT St. Pauli 3:0 FC Groningen
FT Wuerzburger Kickers 2:2 Mainz 05
FT Strasbourg 1:0 Sandhausen
FT KSV Ankerbrot 0:16 Austria Wien
FT KV Mechelen 1:1 AZ Alkmaar
FT Bordeaux 0:0 Eibar
FT Beira-Mar 1:5 Tondela
FT Roma 4:1 Chapecoense AF
Ecuador – Serie A – Clausura
FT Clan Juvenil 4:1 Guayaquil City
El Salvador – Primera Division – Apertura
FT CD FAS 3:0 Municipal Limeno
International – EURO U21 Qualification Grp. 1
FT Belarus U21 0:2 Greece U21
International – EURO U21 Qualification Grp. 2
FT Estonia U21 1:2 Slovakia U21
International – EURO U21 Qualification Grp. 3
FT Georgia U21 0:3 Poland U21
International – EURO U21 Qualification Grp. 4
FT Latvia U21 1:1 Ukraine U21
FT Netherlands U21 1:1 England U21
International – EURO U21 Qualification Grp. 5
FT Kosovo U21 3:2 Norway U21
International – EURO U21 Qualification Grp. 6
FT Cyprus U21 2:1 Malta U21
International – EURO U21 Qualification Grp. 7
FT Serbia U21 4:0 Gibraltar U21
International – EURO U21 Qualification Grp. 8
FT Bosnia-Herzegovina U21 1:3 Romania U21
FT Switzerland U21 0:3 Wales U21
International – EURO U21 Qualification Grp. 9
FT Kazakhstan U21 1:1 Montenegro U21
FT Slovenia U21 3:1 Luxembourg U21
Finland – Ykkonen
FT TPS 2:0 AC Oulu
FT Haka 2:1 EIF
France – National
FT Creteil 2:0 Grenoble
Cnc Red Star -:- SC Bastia
FT Cholet 0:1 Marseille Consolat
FT Boulogne 1:1 AS Beziers
FT Rodez 1:0 Chambly
FT Concarneau 2:3 Lyon la Duchere
FT Pau 2:0 Avranches
FT Entente SSG 1:0 Les Herbiers
International – Friendlies U21
FT Germany U21 1:2 Hungary U21
FT France U21 1:1 Chile U21
FT Spain U21 3:0 Italy U21
FT Austria U21 2:2 Finland U21
Germany – Regionalliga Bayern
FT SpVgg Bayreuth 4:1 FC Pipinsried
Pst 1860 Rosenheim -:- Greuther Fuerth II
FT Burghausen 0:0 FC Schweinfurt
FT 1860 Muenchen 0:0 Ingolstadt II
FT TSV Buchbach 1:1 FC Unterfoehring
FT FC Memmingen 0:2 VfB Eichstаеtt
Germany – Regionalliga Southwest
FT Elversberg 3:1 Hoffenheim II
FT FCA Walldorf 2:2 Koblenz
Germany – Regionalliga West
FT RW Essen 2:4 SC Wiedenbrueck
Ireland – Premier Division
FT Bohemian FC 1:1 Galway United FC
FT Dundalk 6:0 St. Patrick’s Athletic
FT Shamrock Rovers 3:1 Cork City
FT Limerick 0:2 Finn Harps
Ireland – 1. Division
FT Athlone Town 0:1 Cobh Ramblers
FT Cabinteely 0:2 Longford Town
FT UCD 1:0 Wexford FC
FT Waterford FC 1:1 Shelbourne
Israel – Leumit League
FT Hapoel Nazareth Illit 3:1 Hapoel Hadera Eran
FT Hapoel Ramat Gan 1:1 Hapoel Nir Ramat HaSharon
FT Hapoel Petah Tikva 3:0 Hapoel Marmorek
FT Hapoel Rishon LeZion 1:1 Hapoel Kfar Saba
FT Maccabi Herzliya 0:0 Ironi Nesher
Netherlands – Eerste Divisie
FT Jong FC Utrecht 1:0 Jong AZ Alkmaar
FT FC Dordrecht 2:2 FC Emmen
FT Jong PSV 0:3 Jong Ajax
FT Fortuna Sittard 2:1 Almere City FC
FT NEC Nijmegen 2:1 FC Eindhoven
FT Telstar 3:3 FC Oss
FT Helmond Sport 1:1 Go Ahead Eagles
FT MVV Maastricht 3:0 FC Den Bosch
Paraguay – Division Profesional – Clausura
FT Rubio Nu 0:1 Guarani
Poland – 2. Division
FT Radomiak Radom 1:1 MKS Kluczbork
Portugal – League Cup
FT Maritimo 1:0 Estoril
Russia – PFL Zone Center
Cnc Yunost Moscow -:- Zorky Krasnogorsk
FT FC Rotor Volgograd II 0:1 Zorky Krasnogorsk
FT Khimik Novomoskovsk 0:5 Torpedo Moscow
FT Sokol Saratov 0:0 Energomash Belgorod
FT Zenit Penza 0:2 FC Ryazan
Russia – PFL Zone Ural-Povolzhye
FT Ural II 1:2 Zenit Izhevsk
Cnc Akademiya Togliati -:- Neftekhimik
Cnc Dinamo Kirov -:- Volga Ulyanovsk
FT FC Chelyabinsk 5:1 Lada Togliati
FT FC Orenburg II 2:2 NoSta
FT Krylya Sovetov Samara II 2:3 Neftekhimik
FT Syzran-2003 2:1 KamAZ
FT Mordovya 2:0 Anzhi-Junior Zelenodolsk
Russia – PFL Zone West
FT Kolomna 1:0 Luki-Energiya
FT Torpedo Vladimir 2:2 Spartak Kostroma
FT Chertanovo Moscow 4:1 Znamya
FT Pskov 747 2:0 Veles Moscow
FT Tekstilshchik 3:3 FC Dolgoprudny
FT CRFSO Smolensk 1:1 Dinamo St Petersburg II
Scotland – Challenge Cup
FT Stranraer 2:0 Partick Thistle U20
Spain – Segunda Division
FT Granada 2:2 Barcelona B
Sweden – Superettan
FT Oesters IF 1:0 IK Frej Taeby
USA – USL
FT Orlando City B 1:1 Bethlehem Steel FC
International – World Cup Qualification CAF 3rd Round Grp. A
FT Tunisia 2:1 DR Congo
International – World Cup Qualification CAF 3rd Round Grp. B
FT Nigeria 4:0 Cameroon
International – World Cup Qualification CAF 3rd Round Grp. C
FT Morocco 6:0 Mali
International – World Cup Qualification CAF 3rd Round Grp. D
FT Cape Verde 2:1 South Africa
International – World Cup Qualification CAF 3rd Round Grp. E
FT Ghana 1:1 Congo
International – World Cup Qualification CONMEBOL 1st round
FT Chile 0:3 Paraguay
FT Uruguay 0:0 Argentina
FT Brazil 2:0 Ecuador
FT Peru 2:1 Bolivia
International – World Cup Qualification OFC Final Stage
FT New Zealand 6:1 Solomon Islands
International – World Cup Qualification UEFA 1st Round Grp. C
FT Czech Republic 1:2 Germany
FT Norway 2:0 Azerbaijan
FT San Marino 0:3 N.Ireland
International – World Cup Qualification UEFA 1st Round Grp. E
FT Kazakhstan 0:3 Montenegro
FT Denmark 4:0 Poland
FT Romania 1:0 Armenia
International – World Cup Qualification UEFA 1st Round Grp. F
FT Lithuania 0:3 Scotland
FT Malta 0:4 England
FT Slovakia 1:0 Slovenia
Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

September 2017
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Skip to toolbar