All match results 24-08-2017

All match results 24-08-2017

International – AFC Champions League Final Stage
FT Kawasaki Frontale 3:1 Urawa Red Diamonds
Australia – FFA Cup
FT Adelaide United 3:0 Melbourne Victory
Finished AET Moreton Bay United 0:1 Gold Coast City
FT South Melbourne 4:1 Sorrento
AP Sydney United 58 4:5 Heidelberg United
Bolivia – Primera Division – Clausura Adecuacion
FT Guabira 3:1 San Jose
Brazil – Serie B
FT Brasil de Pelotas 2:1 Goias
FT America MG 0:0 Criciuma
International – Champions League Qualification
FT FC Koebenhavn 2:1 Qarabag FK
FT Slavia Prague 0:0 APOEL Nicosia
FT CSKA Moscow 2:0 Young Boys
FT Liverpool 4:2 Hoffenheim
FT FC FCSB 1:5 Sporting CP
Chile – Cup
FT Deportes Temuco 0:0 Union San Felipe
International – Club Friendlies
FT Real Madrid 2:1 Fiorentina
International – Copa Sudamericana
FT Atletico Tucuman 1:0 Independiente
Czech Republic – FNL
FT Olympia Prague 0:0 SK Dynamo Ceske Budejovice
FT Pribram 3:1 FK Varnsdorf
FT Frydek-Mistek 1:1 FC Vlasim
FT Sokolov 1:0 Trinec
FT Hradec Kralove 4:1 Zizkov
FT Vitkovice 0:1 Pardubice
FT Usti nad Labem 4:0 Znojmo
Denmark – 3F Ligaen
FT Odense Q 1:6 Fortuna Hjoerring
Denmark – 1. Division
FT Viborg 2:3 Fredericia
FT Vejle Boldklub 2:0 Brabrand
FT Thisted 1:2 Vendsyssel FF
FT FC Roskilde 0:3 HB Koege
FT Nykoebing FC 0:1 Fremad Amager
England – EFL Cup
FT Blackburn Rovers 0:2 Burnley
FT Huddersfield Town 2:1 Rotherham United
Finished AET Newcastle United 2:3 Nottingham Forest
FT Southampton 0:2 Wolverhampton Wanderers
FT Cheltenham Town 0:2 West Ham United
FT Stoke City 4:0 Rochdale
Finland – Ykkonen
FT AC Oulu 3:0 OPS
Germany – Regionalliga Northeast
FT FC Viktoria 1889 Berlin 1:3 BFC Dynamo
Germany – Regionalliga Southwest
FT Freiburg II 3:1 Saarbruecken
FT SV Roechling 4:4 VfB Stuttgart II
FT Elversberg 1:3 Kickers Offenbach
FT FSV Frankfurt 1:0 Koblenz
FT Stuttgarter Kickers 2:1 Waldhof Mannheim
FT Hessen Kassel 4:1 TSV Schott Mainz
Indonesia – Liga 1
FT Barito Putera 1:2 Arema
FT PSM Makassar 2:0 Perseru Serui
Lithuania – A Lyga
FT FK Kauno Zalgiris 1:1 FK Utenis Utena
Mexico – Liga MX Apertura
FT Pachuca 4:1 Veracruz
FT Atlas 1:1 Lobos de la BUAP
FT Pumas 1:2 Monarcas Morelia
FT Queretaro FC 1:3 Tijuana
Norway – Toppserien
FT Sandviken 2:0 Arna-Bjoernar
Poland – 1. Division
FT Odra Opole 1:0 Rakow Czestochowa
FT Wigry Suwalki 0:2 Miedz Legnica
FT Zaglebie Sosnowiec 1:0 Puszcza Niepolomice
FT Stal Mielec 2:3 Pogon Siedlce
FT Chrobry Glogow 2:0 Gornik Leczna
FT Bytovia Bytow 0:1 Olimpia Grudziadz
FT GKS Katowice 1:0 Chojniczanka Chojnice
Poland – 2. Division
FT Lodzki KS 2:1 Blekitni Stargard
FT Olimpia Elblag 1:3 Gryf Wejherowo
FT Radomiak Radom 1:0 ROW Rybnik 1964
FT Siarka Tarnobrzeg 0:0 Rozwoj Katowice
FT GKS Jastrzebie 2:0 GKS Belchatow
FT Warta Poznan 3:0 MKS Kluczbork
FT Garbarnia 1:2 KS Legionovia Legionowo
FT Znicz Pruszkow 1:3 Stal Stalowa Wola
FT Wisla Pulawy 3:0 Gwardia Koszalin
Portugal – Segunda Liga
FT Gil Vicente 1:0 Uniao da Madeira
FT Leixoes 1:0 FC Porto B
FT Nacional 3:0 Famalicao
FT Sporting CP B 2:1 Cova da Piedade
FT Santa Clara 3:1 Academica
FT Benfica B 2:1 Varzim
FT Penafiel 2:1 Braga B
FT Arouca 0:0 Academico Viseu
Russia – Cup
AP FC Chita 8:9 FC Yenisey Krasnoyarsk
FT Irtysh 0:4 Tom Tomsk
FT Znamya 0:1 Fakel
FT Tyumen 2:1 Sibir Novosibirsk
FT Chertanovo Moscow 0:2 Dinamo St Petersburg
FT FC Rotor Volgograd 0:2 FC Volgar
FT Syzran-2003 0:2 Krylya Sovetov Samara
FT Sokol Saratov 1:3 FC Orenburg
FT Dinamo Briansk 0:1 Avangard Kursk
FT Torpedo Vladimir 0:1 Olimpiec Nizhny
AP Spartak Nalchik 5:3 Chernomorets Novorossiysk
FT Khimki 0:2 Shinnik Yaroslavl
FT Energomash Belgorod 0:1 FC Tambov
FT Ararat Moscow 2:1 Baltika
AP Armavir FC 2:3 Kuban Krasnodar
Serbia – Super Liga
FT Radnicki Nis 2:1 Mladost Lucani
South Africa – Premier Soccer League
FT Kaizer Chiefs 1:2 SuperSport United
FT Free State Stars 2:2 Bidvest Wits
FT Maritzburg United 2:0 Ajax Cape Town
FT Cape Town City FC 3:1 Platinum Stars
FT Lamontville Golden Arrows 1:1 Bloemfontein Celtic
South Korea – K. League Challenge
FT Gyeongnam FC 4:2 Daejeon Citizen
FT Suwon City 1:2 Bucheon FC 1995
FT Ansan Greeners 2:2 FC Anyang
FT Seoul E-Land FC 3:2 Asan Mugunghwa
FT Seongnam FC 1:1 Busan I’Park
International – Southeast Asian Games Grp. A
FT Laos U23 1:3 Malaysia U23
FT Singapore U23 1:0 Brunei U23
Sweden – Cup
FT Kristianstad FC 1:3 Halmstads BK
FT Vaermbols FC 0:1 AIK
FT Torstorps IF 0:3 GIF Sundsvall
FT Kvibille BK 1:9 Haecken
FT Tvaaaakers IF 2:1 Oergryte FF
Finished AET Torns IF 1:3 IFK Vaernamo
FT IK Brage 1:4 Aatvidaberg
FT Tullinge TP FK 2:5 IK Frej Taeby
Finished AET Vasalunds IF 3:1 AFC Eskilstuna
FT IFK Aspudden-Tellus 1:3 Dalkurd FF
FT Arameiska-Syrianska IF 0:2 Brommapojkarna
FT Sollentuna FF 1:2 Syrianska
FT Bollnaes GIF FF 0:5 IFK Norrkoeping
AP Piteaa 2:4 Degerfors
FT Gamla Upsala 1:4 Djurgaarden
FT Carlstad United 1:2 Sirius
FT Landvetter IS 0:5 IFK Gothenburg
FT Oskarshamns AIK 1:3 Helsingborg
FT Hittarps IK 0:3 Varbergs BoIS FC
FT Lunds BK 0:2 Norrby
Finished AET Landskrona BoIS 3:4 Elfsborg
Finished AET Husqvarna FF 2:5 Oesters IF
Finished AET Utsiktens BK 2:3 Joenkoepings Soedra
FT FC Trollhaettan 1:4 Malmoe FF
Pst Haernoesands FF -:- Oestersunds FK
Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

August 2017
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Skip to toolbar